voip

کاربرد و مزایای سیستم تلفنی ویپ چیست؟

مزایای سیستم های تلفنی ویپ VOIP

کسب و کار سیستم تلفنی ویپ VOIP درسراسر شرکت های جهان بخصوص در ایران رو به رشد می باشد. همانطور که تکنولوژی مزایای زیادی دارد، سیستم تلفنی ویپ VOIP نیز مزایای بسیاری دارد. همانطور که می دانید تکنولوژی ویپ می تواند در قالب های گوناگون همچون سانترال، تلفن بین الملل، مرکزتماس ها و… مورد استفاده قرار گیرد.

درزیر توضیحیاتی ازکاربردها و مزایای شبکه تلفن, ویپ VoIP ارائه شده است.

هزینه

دسترسی

انعطاف پذیری

کیفیت صدا

ویژگی های اضافی / ارزان تر

کاهش هزینه های تلفن در ویپ

به طور کلی تنظیمات اولیه و هزینه های در حال اجرا در سیستم های ویپ VoIP کمتر از سیستم شبکه های تلفن سنتی است. از آنجاییکه سیستم شبکه تلفنی ویپ(VoIP)تمامی اتصالات اینترنتی شما را هماهنگ می کند، دیگرنیازی به خطوط تلفنی قدیمی نمی باشد. این به آن معناست که شما تنهانیاز به کاربا یک حساب و کاربر برای هردو امر اینترنت و تلفن دارید. برقراری تماس از کامپیوتری به کامپیوتر دیگر بدون هیچ هزینه ای می باشد. با استفاده از سیستم های ویپ می توان مکالمات بین شهری و بین المللی را از طریق خطوط داده مانند اینترنت و یا شبکه های WAN بین شعب یک سازمان انجام داد و صرفه جویی قابل ملاحظه ای در هزینه های تلفن انجام داد.

تلفن voip avagp.ir

قابلیت دسترسی با سیستم تلفنی ویپ

دسترسی پذیری سیستم های تلفن ویپVOIP کاملا متفاوت از سیستم شبکه های تلفن قدیمی می باشد. فاصله و موقعیت مکانی از نظر کارایی برای سیستم امنیت ویپ VOIP هیچ فرقی ندارد، به این معنا که برقراری تماس از طریق مرکز خودتان با موقعیت دیگری از کشور مدنظر با برقراری ارتباط با نقطه ای دیگر از جهان تفاوتی ندارد. برای این اتصالات شما تنها نیاز به برقراری اتصال اینترنت از هردو طرف است. با استفاده از ویپ، دفاتر شما در هر نقطه از کشور یا حتی دنیا باشند، یک داخلی به آنها تخصیص یافته و برقرای تماس تلفنی با آنهاتنها یک تماس درون سازمانی محسوب میشوندکه هزینه آن صفر است. این امر باعث می شود که امروزه بیشتر ارتباطات راه دور توسط این تکنولوژی انجام گیرد.

دسترسی آسان با voip www.avagp.ir

انعطاف پذیری

برخلاف یک مرکز تلفن PBX (مرکز تلفن تحت شبکه تبادل واحد خصوصی) شبکه سیستم امنیت تلفن ویپVOIP انعطاف پذیری بیشتری دارد. با یک شبکه داخلی خصوصی هر دفتر یک شرکت یا سازمان دارای یک سیستم تلفنی جداست و شما را محدود به ارتباط با چند سیستم تلفن و اتصال با خطوط مشخصی می کند. کارمندان هر دفتر برای تماس به یکدیگر باید از خطوط تلفن و زیرساخت مخابرات استفاده کنند. این موضوع هزینه ارتباطات را بالا میبرد. علاوه بر آن کارمندان مجبورند برای یک تماس ساده شماره های متعددی بگیرند. اما با یک سیستم تلفن ویپVOIP، شما تنها به پهنای باند خود محدود می شوید، تمامی دفاتر از یک سیستم تلفنی استفاده میکنند و کارمندان هر دفتر برای تماس با یکدیگر فقط شماره داخلی میگیرند. که این به این معناست شما می توانید هزاران اتصال داشته باشید.

 

ویژگی های افزون و کم هزینه تر با سیستم تلفنی ویپ

در شبکه های تلفن سنتی امکان استفاده از خدمات ویژه ای بود که معمولا برای استفاده از آنها باید هزینه دیگری پرداخت میشد. سیستم های ویپ به همراه خود دارای امکانات بسیاری از قبیل: پاسخگویی خودکار، منوی صوتی، پیغامگیر صوتی، امکان ارسال پیغام های دریافت شده به ایمیل کاربر، گزارش گیری مفصل از تلفن های انجام شده و غیره هستند که برای پیاده سازی این امکانات در تلفن سانترال می بایست زیرسیستم های زیادی به آن اضافه نمود که در نهایت هزینه انجام شده چندین برابر قیمت یک ویپ خواهد بود.

فناوری ویپ برای اپراتورهای تلفن همراه

اپراتورهای موبایل می توانند از فناوری VOIP بهره زیادی بگیرند. بهترین مزیت VoIP برای اپراتورهای موبایل امکان ترکیب شبکه موبایل و تلفن ثابت است که به این اپراتورها اجازه میدهد سرویس های یکسانی به کاربران موبایل و کاربران تلفن ثابت ارائه کنند. به عنوان مثال کاربر می تواند با تلفن ثابت پیامک ارسال کند ویا از موبایل خود برای دسترسی به صندوق پستی تلفن ثابت استفاده کنند.

ارتباط آسان با ویپ

برای مطالعه مقالات بیشتر درباره ویپ به آموزش های ما مراجعه نمایید

آشنایی با سیستم های تلفنی ویپ و اصطلاحات رایج آن

امنیت سیستم تلفنی VOIP

وبلاگ آموزشی فروشگاه اینترنتی آواتک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *