دوربین مداربسته

چگونه از هک دوربین مداربسته جلوگیری کنیم؟

دوربین مداربسته RDS

روش های هک دوربین مداربسته

یکی از مهمترین سوالات که افراد در رابطه دوربین مداربسته دارند، این است که آیا از امنیت لازم برخوردار هستند؟ آیا میتوان دوربین مداربسته را هک کرد و به اطلاعات آن دسترسی داشت؟ بر آن شدیم در رابطه با هک دوربین مداربسته اطلاعاتی در اختیار دوستان قرار داده و همچنین روش های هک دوربین مداربسته را ارزیابی کنیم.

امنیت دوربین مدار بسته rds

دوربین مداربسته به عنوان یک امنیت برای ساختمان ها و اشیا ارزشمند استفاده می شود. اگر به برخی ساختمان های اداری و تجاری وارد شوید، قطعا با تعداد زیادی از این دوربین ها مواجه خواهیدشد. اما تا به حال به این گزینه فکر کرده اید اگر این ابزار امنیتی، خود مورد دسترسی غیر مجاز قرار گیرند و برای سرقت اطلاعات پلی شوند، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ حقیقت امر این است که تا یک رخنه امنیتی در یک شبکه کامپیوتری رخ ندهد، نمی توان حتی به وجود آن آگاه شد. در واقع در اکثر مواقع، هکرها راهی برای نفوذ پیدا و کارشناسان امنیت راهی برای بستن آن پیدا می کنند. باید قبول کنیم هکرها و سارقین اطلاعات همیشه یک قدم جلوتر هستند و هیچگاه به امنیت سیستم های کامپیوتری خود نباید اطمینان کامل داشته باشیم.

راه های هک دوربین مداربسته rds

در گذشته تمامی دوربین ها قابلیت کنترل از راه تلنت را دارا بودند که این موضوع سبب ایجاد شکاف امنیتی بسیار بزرگ گردیده و باعث شد به طور کلی بحث کنترل از راه تلنت از ویژگی های دوربین های نسل جدید برداشته شود. با این حساب باید بگوییم در حال حاضر تنها راه نفوذ و دسترسی به یک دوربین مداربسته، هک دوربین مداربسته از طریق اینترنت می باشد.

هک دوربین مداربسته ازطریق حدس پسوورد

مرسوم تریم راه هک دوربین مداربسته، هک از طریق حدس پسورد است. برای اینکه بتوانید به یک دوربین مداربسته نفوذ نمایید، باید آدرس آی پی دوربین مورد نظر را داشته باشید. اکثر دوربین های جدید به یک دستگاه DVR که وظیفه کنترل و نظارت بر دوربین های متصل شده به آن را دارد متصل می باشند. دستگاه DVR از طریق کابل شبکه به اینترنت متصل و با استفاده از یک آدرس آی پی استاتیک می توان به دستگاه DVR مرتبط شد. پس از آن شما به عنوان ادمین دستگاه شناخته شده و توانایی کنترل هر کدام از دوربین ها را به تنهایی داشته و می توانید دسترسی کامل به آن داشته باشید. برای اتصال به DVR از طریق اینترنت نیاز به دانستن پپسورد می باشد. پس اگر یوزرنیم و پسورد آسان و قابل حدس باشند، بعید نیست بتوان به سادگی آن ها را بدست آورد.

حدس پسوورد در هک دوربین مداربسته rds

 

هک وبسایت سرویس دهنده 

روش دیگر که کمی سخت بوده و فقط از عهده هکرهای حرفه ای برمیاید، اتصال به وب سایت اصلی ارائه دهنده خدمات دوربین مداربسته می باشد. برخی از وبسایت ها خدماتی را ارائه می دهند. و می توان از طریق آن به دوربین مورد نظر خود، بدون داشتن آی پی استاتیک متصل شد، اگر هکر وبسایت را هک و به دیتابیس های سایت دسترسی یابد، به سادگی به اطلاعات هر دوربینی دسترسی میابد و موفق به هک دوربین مداربسته میگردد.

هک دوربین مداربسته از طریق دستگاه DVR

یکی دیگر از روش های هک دوربین مداربسته استفاده از خود دستگاه DVR می باشد. احتمال کمی وجود دارد که بتوان از این طریق دوربین را هک کرد. چراکه شرکت های ساخت تجهیزات امنیتی همیشه به آخرین به روز رسانی نرم افزار اهمیت داده و بیشتر راه های نفوذ معمول و رایج به آن را بسته اند.

DVR rdsهک کردن دوربین مداربسته

استفاده از نرم افزار هک دوربین مداربسته

شرکت های نرم افزاری زیادی هستند که برنامه هایی برای هک دوربین مداربسته ارائه داده اند. این برنامه ها با استفاده الگوریتم های از پیش نوشته شده اقدام به جستجو آی پی های مشخص شده در شبکه دوربین مداربسته می نمایند. پس از یافتن آی پی، با حدس پسورد کنترل دوربین را در دست گرفته و منجر به هک دوربین مداربسته می شود. برای حدس پسورد روش های متفاوتی وجود دارد. اکثر سازمان ها و افرادی که از دوربین مداربسته استفاده می نمایند، نسبت به تعویض پسورد پیشفرض دوربین مداربسته بی توجهی کرده و با همان پسورد پیش فرض که از سوی شرکت سازنده ارائه می گردد، در مکان نصب می گردند.

استفاده از کالی لینوکس برای هک دوربین مداربسته rds

بهترین و مطمئن ترین شیوه برای هک هر دستگاهی سیستم عامل لینوکس نسخه کالی می باشد. سیستم عامل امنیتی کالی لینوکس ابزارهای متفاوتی برای انجام عمل نفوذ در خود پیش بینی نموده است. برای هک دوربین مداربسته از طریق کالی لینوکس دقیقا کاری را انجام می دهیم که برای نفوذ به یک سیستم کامپیوتری انجام می دهیم. ابزارهای مختلفی برای انجام چنین کاری وجود دارد که می توانند به دوربین مداربسته نفوذ کنند. همانطور که اشاره شد برای هک دوربین مداربسته نیازشناخت کافی از عملکرد سیستم عامل لینوکس و همچنین دانش برنامه نویسی می باشد.

rds rds rds rds rds rds rds

وبلاگ آموزشی فروشگاه اینترنتی آواتک

ما را در لینکدلین دنبال کنید

روش های هک دوربین مداربسته 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *