شبکه

انتقال خط تلفن برروی بستر شبکه و اینترنت

انتقال خط تلفن برروی بستر شبکه و اینترنت به چه صورت است ؟

 

انتقال خط تلفن برروی بستر شبکه و اینترنت به چه صورت است ؟ امروزه با گسترش فناوری های نوین از جمله ویپ انتقال خطوط تلفن نیز به راحتی و با روش های جدید بر روی بستر شبکه و اینترنت قابل انجام است. فرض کنید که شما کارخانه یا دفتری خارج از شهر دارید که مخابرات به شما خط جدید تلفن ثابت اختصاص نمی دهد یا بعد از جابجایی به مکان جدید نیاز دارید که خط تلفن ثابت خود را نیز جابجا کنید. در این روش در صورتیکه بستر شبکه یا اینترنت شما فراهم باشد این امکان برای شما فراهم خواهد شد که مثلا خطوط ثابت دفتر یا منزل خود را برای استفاده به کارخانه انتقال دهید.

انتقال خط تلفن بر روی بستر شبکه به امکانات زیر نیاز دارد:
۱- بستر شبکه پایدار (شبکه داخلی یا اینترنت)
۲- داشتن آی پی اختصاصی (Dedicated IP) برای هر دو محلی که نیاز به انتقال خط دارید. (در صورتیکه از سرور سانترال ویپ استفاده نمایید تنها مکانی که سانترال ویپ قرار دارد نیاز به ای پی اختصاصی است). در صورتیکه مشکل گرفتن آی پی اختصاصی است می توانید از طریق سرویس دینامیک DNS این مشکل را حل نمایید .
۳- درگاه های FXO و FXS مخصوص انتقال خط. معمولا درگاه های سخت افزاری انتقال از ورودی و خروجی ۲ خط شروع می شوند تا ۳۲ لاین.

مزایای انتقال خط تلفن بر روی بستر شبکه :
۱- پایداری بالا
۲-هزینه پایین سخت افزارها و درگاه های انتقال
۳-امکان دریافت فکس
۴-امکان تعریف قوانین تماس و نحوه تماس گرفتن
۵-نصب سریع و آسان در صورت پایدار بودن شبکه
۶-کاهش هزینه سیم کشی و کابل کشی
۷- امکان انتقال دستگاه POS متصل به خط تلفن

 

 

سناریوهای موجود برای استفاده از سیستم انتقال خطوط تلفن بر بستر شبکه:

• کارخانه ها و شرکت های خارج از شهر
در این سناریو کارخانه ها و شرکت هایی که خارج از مرکز شهر هستند و امکان دریافت خط تلفن را از جانب مخابرات ندارند ولی از شبکه ای پایدار یا اینترنت پایدار برخوردار هستند در صورتیکه با دفاتر درون شهری خود یا با شبکه داخلی مرتبط هستند می توانند تعدادی خط تهیه کنند و خطوط را با امکانات گفته شده به کارخانه منتقل کنند و استفاده نمایند. در صورت نداشتن دفتر در داخل شهر می توانند خطوط را در منزل با استفاده از دستگاه مربوطه به اینترنت متصل و در کارخانه یا دفتر خود دریافت کنند. همچنین در صورتیکه بخواهند سیستم داخلی بین کارخانه و دفاتر خود راه اندازی کنند باید از سرور ویپ سانترال استفاده نمایند و دیگر قادر خواهند بود داخلی های خود را در تمام نقاط بدون داشتن آی پی اختصاصی اینترنت جواب دهند .

• انتقال خطوط تلفن درون سازمانی
در بعضی از کارخانه ها به دلیل فاصله و وسعت بالای کارخانه امکان کابل کشی تلفن به بعضی از قسمت های کارخانه وجود ندارد. برای این روش در صورتی که شبکه کارخانه آماده باشد به راحتی میتوانید خطوط را از مرکز تلفن کارخانه دریافت و بر روی بستر شبکه قرار داده و در نقاط مختلف بدون کابل کشی دریافت کنید.

• انتقال خط تلفن از یک شهر به شهری دیگر
در این سناریو فرض کنید که شما چند خط در دفتر تهران خود دارید و می خواهید یکی از این خط ها را به دفتر شیراز خود برای پاسخ گویی تماس ها منتقل کنید. در این حالت شما نیاز به اینترنت پایدار و آی پی اختصاصی در هر دو شعبه خود دارید و با قرار دادن یک سخت افزار FXO در یک شعبه و یک سخت افزار FXS در شعبه دیگر خطوط خود را با کمترین هزینه انتقال خواهید داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *